آیکن چیست؟

آیکن چیست؟Reviewed by Mahdi on Sep 2Rating:
آیکن چیست؟

آیکن چیست؟

آیکن ها فایل های گرافیکی هستند که در طراحی نرم افزار، طراحی سایت، طراحی بازی و حتی در طراحی لوگو شرکتها کاربرد دارند. برای اینکه بیشتر با آیکن ها آشنا شوید..

یک New Folder خالی در صفحه دستاپ خود ایجاد کنید. با راسک کلیک کردن بر روی آن و انتخاب گزینه Properties تب Custimize را باز کرده و گزینه Change Icon را انتخاب کنید. در بخش جدید شما میتوانید آیکن های بسیاری برای فولدر خود انتخاب کنید که میتواند در بهتر شناختن پوشه مورد نظر شما را یاری کند, همچنین باعث زیبایی آن نیز شود. با اینحال تصویر My Computer و حتی تصویرRecycle Bin شما نیز یک آیکن است.

اما به طور کلی آیکن ها نیز همانند وکتور ها به دو بخش کلی تقسیم میشوند:

1- آیکن های طرح بیتی یا (Bitmap)

2- آیکن های وکتور و لایه باز (Vector)

آیکن بیتمپ

آیکن بیتمپ

1- آیکن های طرحی بیتی آیکن هایی هستند که ویرایش کردن آنها بسیار سخت بوده و با کاهش کیفیت همراه هست. این نوع آیکن ها به صورت نقطه نقطه در فایل های خود ذخیر ه هستند که با توجه با ماهیت فایل هایشان (png, jpg, gif, bmp) ویرایش آنها دشوار بوده؛ و معمولا فایل های ذخیر شده از آیکن های وکتور هستند.

آیکن وکتور

آیکن وکتور

2- آیکن های وکتور، آیکن هایی هستند که با توجه به ماهیت فایل هایشان با ویرایش کردن آنها به هیچ وجه دچار کاهش کیفیت نشده و استفاده کردن از آن را برای شما آسان میسازد مثل (ai, eps,cdr). این فرمتها بر خلاف فرمت های آیکن های طرح بیتی؛ فرمت هایی هستند که ساختار فایل های شمارا به صورت ریاضی ذخیره میکنند. اصولا این نوع آیکن ها در نرم افزار های بخصوصی اجرا میشوند که شما را قادر میسازند بدون کاهش کیفیت و از دست رفتن جزئیات به ویرایش و تولید آنها بپردازید. نمونه از بهترین و شناخته شده ترین این نرم افزارها عبارت اند از: Adobe Illustrator CS6 – CorelDRAW X5

در صورتی که یکی از نرم افزارهای فوق را دارید و میخواهید بیشتر با آیکن ها آشنا شوید میتوانید از بخش دسته بندی پیکس وک، آیکن های مورد علاقه خود را دانلود کنید و بر روی آنها بیشتر کار کنید.

این مقاله توسط پیکس وک تهیه شده است و کپی کردن آن با ذکر نویسند و منبع به نام PIXVEC.IR بلامانع است.

مطالب مرتبط :

آیکن چیست؟
کیفیت این مطلب برابر سلیقه کاربران 5 / 5 از مجموع 3 رای

دیدگاه خود را به ما بگویید.